Turknet Nasıl? Abone Nasıl Olunur?

Bu yazımda turknette yaşadığım tecrübelerimi anlattım. Yazımda hiçbir şekilde sponsporluk bulunmamaktadır. Tamamen kendi tecrübelerimi aktarıyorum.

Benim ilk Turknet ile çalışmam 2016’nın yaz aylarına dayanıyor. Evimdeki internetim tahhütü bitecekti ve bende daha iyi bir internet sağlayıcısı arıyordum. Bir arkadaşım “Kanka bak Turknet diye bir firma var AKK yok, 55 TLye evinin alabildiği en yüksek hızda interneti veriyorlar.” dedi. Tabii ilgimi çekti AKK olmaması mükemmel bir olaydı. Açıkçası 55 TL’de diğer sağlayıcılara göre bedava denilebilecek bir tutardı ancak şuan  85 TL oldu. Size Turknet’e ne yaşadıysam adım adım anlatacağım. Bana soracak olursanız Türkiye’nin en iyi internet sağlayıcısı Turknet.

Turknet’e Nasıl Abone Olur?

Ben yaklaşık 4 yıl önce Turknet’e abone oldum. İlk olarak Turknet’in müşteri hizmetlerini aradım. E-posta adresime  birkaç evrak gönderdiler. Bu evrakları Turknet’e kargolamam gerekiyordu ancak bu başvuru evraklarının kargo parasını cebinizden ödeyerek göndereceksiniz. Aksi takdirde kargoyu teslim almıyorlar. Yani Turknet müşteri hizmetleri öyle söylemişti. Bu şaşırtıcı bir durum. Çünkü koca Turknet bir kargo şirketi ile anlaşma sağlayıp başvuruları ücretsiz alabilir diye düşünüyorum.
Ayrıca memnun kalmazsak 30 gün içerisinde para iade garantisi var. Denemek isteyenler için güzel bir fırsat. Yazımda hiçbir şekilde sponsporluk bulunmamaktadır. Tamamen kendi tecrübelerimi aktarıyorum.
Turknetin İnternet Sitesi: https://turk.net/

Turknet İnternet Nasıl?

Turknet’i yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum. Genel olarak bir sorun yaşamadım ancak kurulum süreci 2 haftayı bulmuştu. Ama gelen çalışanlar çok ilgiydi internetim aktif kadar beklediler. Genel olarak internetim şöyle; Bazen gidiyor 10 dakika sonra geliyor. 2 defa uzun süreli kesinti yaşamıştım aradığımda ulaşamadım bu konuya birazdan değineceğim. Arıza kayıtları genel 2-3 günde çözülüyor. Şuan internet hızım sabit 35 Mbps. Açıkçası anlık düşmeler yaşamadım. Hızım ya da yükleme(upload) ile ilgili bir sorun yaşamıyordum.
Aklınızda turknet nasıl bağlanır ve modem kurulumu gibi sorunlar varsa hiç merak etmeyin. Teknik ekip her şeyi hallediyor.

Turknet Müşteri Hizmetleri

Evet, geldik herkesin aklındaki malum soruya “Turknet müşteri hizmetlerine nasıl ulaşabilirim?”. Bu firmanın en kötü yanı asla müşteri hizmetlerine ulaşamıyorsunuz. Bir tek onlar size ulaşmak istedikleri zaman ulaşıyorlar. Neredeyse her yolu denedim. Ancak tweet atarak onlara ulaşabildim.
Başıma şöyle bir olay gelmişti. İnternetimi kapattırmak istiyordum ancak turknet müşteri hizmetlerine ulaşamadım. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise telesekreterin yönlendirmesi ile internet kapatma başvurusundan bulundum. Birkaç gün sonra aradılar. Neden kapat istiyorsunuz gibi birkaç soru sordular. Bende onlara hizmetten memnun olduğumu ancak taşınacağımı söyledim. Onlarda bana internetimi dondurabileceğimi söylediler.
Dediğim gibi onlar isterse size ulaşıyorlar ancak siz twitter hariç ulaşamıyorsunuz.
Turknet Twittter adresi: https://twitter.com/TurkNetDestek

Turknet Müşteri Hizmetleri
Turknet Müşteri Hizmetleri

Turknet Ne kadar?

Tek fiyat politikası uyguluyorlar. Fiyat ise 85 TL. 100 Mbps hız veriyorlar ancak sizin alt yapı durumunuza göre hızını değişiklik gösterebiliyor. Mesela benim alt yapım 100 Mbps desteklemiyor. Bu yüzden 35 Mbps alıyorum. Gayet hızlı olduğunu söylemeliyim.
Ben turkneti ilk aldığımda 65 tl ödüyordum ancak gün geçtikçe zamlandı fakat diğer internet sağlayıcılarına göre fiyat çok iyi!

Turknet Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

İşin en sıkıcı kısımlarından bir tanesi abonelik iptal ettirmek. Çünkü diğer firmalar gibi bayiileri olmadığını için belgelerini fax yolu ile gönderiyorsunuz. Evet bu dönemde fax yolu ile internetinizi iptal ettiriyorsunuz. Bunun sebebi ise sizden imzalı bir belge almaları gerekiyor. Aboneliğinizi iptal ettirirken hiçbir cayma ücreti ödemiyorsunuz. Diğer firmalarda çok yüksek tutarlar ödersiniz.

Abonelik İptalinde Yapmanız Gerekenler

Abone yada hizmet numaranızın, ön ve arka kimlik fotokopinizin ve iletişim bilgilerinizin olduğu bir dilekçe yazmanız gerekiyor. Bu dilekçeyi 0212 216 55 60 numaraya faxlamanız gerekiyor.
24 saat içerisinde faturalandırma işlemlerini, 7 gün içinde ise internet hizmetinizi sonlandırıyorlar.

Turknette Oyunlarda Ping Oluyor mu?

Bu soru ilk etap da benimde aklıma gelmişti. Çünkü online oyunları çok oynuyordum ve ping olursa büyük sıkıntı! İnternette bazı okuduğum yorumlar tam olarak şöyle “Turknetin interneti aşırı pingli”. Ancak bunu kendim tecrübe edince daha iyi öğrenmiş oldum. Hayır Turknette oyunlarda ping YOK. Bu kötü bir algı. Kendi tecrübeme göre bir önceki internetim Türk Telekom’du aynı ping değerlerini aldığımı söylemeliyim. Tabii evinizin hat bağlantıları ile ilgili bir sorun varsa ping olabilir. Bende yoktu genel olarak arkadaş çevremde de ping sorunu yok.

Özet olarak 2020 yılının hala bence en iyi internet hizmeti sunan firması Turknet. Diğer firmalar zam üstüne zam yaparken turknet sadece 10 tl zam yapmıştı.

Aklınıza takılan bir şey olursa yorum atmaktan çekinmeyin! Bana ulaşmak için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamını Oku.