Telefondan Nasıl Makale Yazılır? (Konuşarak)

Bu yazımda telefondan yada bilgisayardan sesli konuşarak nasıl makale yazılır onu anlattım.

Teknoloji ve internet, kullanıcılara pek çok iş olanakları yaratmıştır. Dijital ortamlara göz atıldığında yapabileceğiniz pek çok alternatif işler bulunuyor. İster tam zamanlı isterseniz de ek iş olarak, severek yapacağınız işleri bulabilirsiniz. İnternet mecrasında yapabileceğiniz, son dönemin modası haline gelen işler arasında makale yazarlığı yer alıyor. Kitap okumayı seven, araştırmacı ruha sahip, analitik düşünme yeteneğindeki herkes zorluk yaşamadan içerik yazabilir. Telefondan nasıl makale yazılır diyen içerik üreticileri şu yollara başvurabilir.

Kalemi kuvvetli olan pek çok kişiler artık köşe yazarlığı, forum sayfalarında içerik üretme yahut yazarlık sitelerinde boy göstermektedir. İlk etapta biraz zorlansanız da zamanla yazı yazma yeteneğinizi daha da fazla geliştirmeye başlamış olacaksınız. Üstelik yazdık sıra daha fazla ilham alacak, bilmediğiniz pek çok konuda kendinizi pekiştirmeye çalışacaksınız. Makale yazarları, yazı yazma işlemlerini pek çok yollara başvurarak gerçekleştirebilir. Makale yazımında birçok yöntemin olduğunu, kolayınıza hangisi geliyorsa onu seçebileceğinizi söyleyebiliriz.

Telefondan Sesli Mesaj Yazmak: King Offıce

Konuşarak kelimelerim yazıya dökülsün diyorsanız o zaman bu uygulamayı hemen yüklemelisiniz. Pratik bir kullanıma sahip olduğundan dolayı sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bu uygulama sayesinde, parmaklarınızı yormanıza gerek kalmaz. Programı hemen indirip akıllı cep telefonunuza yükleyin. Kurulum işlemlerinden sonra artık uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlamış olacaksınız. Üstelik konuşarak kelimeye dökmüş olduğunuz yazıları da birçok formatta çıkarmanız mümkün olacak. Yazılım formatlarına baktığımız zaman ise dpt, PDF, potx, pps, ppt, pptx, pot, şeklinde de dosyaları okumanızı sağlar. Aynı zamanda da animasyon efektleriyle uyumlu bir haldedir. Birçok servis sağlayıcılarını destekleme özelliğindedir.

King Office programını indirmek için: https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wps.moffice_eng

Bundan böyle makale yazmak istediğiniz zaman, telefondan sesli şekilde yazılarınızı yazmanız mümkündür. Hem çok fazla yorulmamış hem de zaman kazanmış olursunuz. Kıng Office, Ios ve Android cihazlarla uyumlu halde olduğundan dolayı, sorunsuz bir şekilde indirme işlemlerinizi yapmanız mümkündür.

Seo uyumlu makale nasıl yazılır makalemi de okuyabilirsiniz.

Yazınız da İmla, yazım yanlışları gibi birtakım sorunlar oluşabilir. Bu yüzden dolayı sesli olarak makale yazacaksanız yazınız bittikten sonra mutlaka son kontrollerini de yapmanız gerekir. Böylece düzeltilmesi gereken ilgili kısımlar varsa da sorunsuz şekilde düzeltmeye başlayabilirsiniz. Tüm kontrol bir düzeltme işlemi bittikten sonra artık yazınız yayınlanabilir bir halde olacaktır.

Telefondan Sesli Makale Yazmanın Avantajları

Makale yazarlığı, zor bir meslek dalı olarak karşımıza çıkar. Çünkü herkes kolay kolay yazı yazmaktan hoşlanmayabiliyor. Aynı zamanda pek çok kişinin bu alanda yeterli düzeyde bir yeteneği olmayabilir. Eğer ki sizlerde uzman bir içerik yazarı olmak istiyorsanız, işinizi mutlaka severek yapmanız gerekiyor. İşinizi severek yaptığınız taktirde ortaya çok güzel işlerin çıkacak olduğunu söyleyebiliriz. Makale yazarken, elle kelimeleri yazmakta zorluk yaşıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda sesli olarak makalenizi yazabilirsiniz. Yazı yazmayı sevmiyor, konuşmayı seven bir yönünüz varsa bu işin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Böylece canınız ne zaman makale yazmak istediği zaman cep telefonunuz üzerinden sesli makale yazabilirsiniz. Telefondan sesli makale yazarak avantajlı hale gelebilirsiniz. Bu avantajlar;
• Yazı yazmak zorunda kalmazsınız
• Düşünsel zekanızı geliştirirsiniz
• Zamandan tasarruf ederek, yazıyı daha kısa süre içerisinde bitirmiş olursunuz
• Daha az yorulmuş olursunuz

Sesli makale yazımı
Telefondan Nasıl Makale Yazılır?

Telefondan Yazarak Yazı Yazmak

Telefondan sesli şekilde olduğu gibi yazarak da yazınızı hazırlayabiliyorsunuz. Burada iş tamamen, içerik yazarlarına bağlı olduğu söylenebilir. Hangisi kolayınıza geliyorsa onu tercih edebilirsiniz. Yazı yazma işlerini sürekli olarak bilgisayar veya tablet üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Fakat daha kolayınıza gelmesi açısından cep telefonlarınızda da yazı yazmaya başlayabilirsiniz.
Mobil kullanımı her geçen gün daha da fazla artmıştır. Elimizden düşmeyen telefonlar, iş hayatımızda da büyük bir yer tutmayı başarıyor. Öyle ki artık makale yazarken de telefonlara başvurmanız mantıklı bir çözüm yolu olacaktır. Bilgisayarınız, tabletiniz yoksa cep telefonlarınız üzerinden de kolayca makale yazmanız mümkündür. Programınız Word, wordpad ve çeşitli programlar yükleyebilirsiniz. Konuyla ilgili olarak geniş çaplı şekilde araştırma yaptıktan sonra mobil cihazlarınız üzerinden de makalenizi sorunsuz şekilde yazma şansına sahip olursunuz.

Nasıl Hızlı Makale Yazabilirim?

Makale yazmayı haddinden fazla seviyor olabilirsiniz. Hatta bu iş tam bana göre bile diyebilirsiniz. Fakat yazı yazmak içinde yeterli bir zaman bulamıyor olabilirsiniz. Doğal olarak böyle bir durumda da ne yapmalıyım tarzında düşünceleriniz olabilir. Böyle zamanda hem hız kazanmak hem de az zamanınızı daha verimli hale dönüştürmeniz mümkün. Yapmanız gereken ise hemen cihazınıza Google Drive ve Voice Search uygulamalarını yüklemek olacaktır. Bu sayede makalenizi sesli ve hızlı şekilde yazmış olacaksınız.

Teknoloji kategorilerimi okumak isterseniz -> Teknoloji

2 Yorumlar
  1. Hande Diyorki

    Çok güzel bir yazı olmuş, teşekkürler. Artık telefondan makale yazmak istiyordum bende.

  2. Umut Ali Diyorki

    Yorumunuz için teşekkür ederim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamını Oku.