Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? 2020

Makale nasıl yazılır sorusu herkesin aklındayken bende hem seo uyumlu makale nasıl yazılır onuda anlatayım dedim. Çağımızda popülerleşen işlerin başında makale yazarlığı yer almaktadır. Makale yazarlığı artık hobilikten çıkarak, ek iş konumunda yer alıyor. Aylık belirli düzeyde bir para kazanmak isteyenler, makale yazarlığı yapmaktadır. Makale yazarlığında bilinmesi gereken önemli püf noktalar vardır. Bu noktaların dışına çıkıldığı zaman, yazının akıcılığı anlam bütünlüğü kaybolabilir. Makale yazmadan önce ilk etapta, yazacağınız konuyu belirlemelisiniz. Makalenin konusuna göre kaliteli, akıcı, giriş, gelişme ve sonuca bağlayan bir yazının çıkması gerekmektedir.

Makale Nasıl Yazılır; Konusunu Belirleme

Son zamanda ne yazık ki elime kalem alan herkes yazar olduğunu iddia ediyor. İçerik yazarlarında aranılan kriterleri bilmeden, kendisini usta sananlar var fakat durum kesinlikle bundan ibaret değil. Makalenin öncellikle ana düşünceyi temsil etmesi gerekiyor. Her içeriğin kendine ait olan bir konusu olmalıdır. Seçeceğiniz konu başlığına göre içeriğinizin şekillenmeye başlamış olması gerekmektedir. Konu seçimi de en az içerik kadar önemli bir husustur. Konu başlığınızın, online kullanıcıların arayacakları şekilde yapmalısınız. En çok aranılan başlıklar seçilmeli ve okuyucuya hitap edecek şekilde olmalıdır. Bu sayede makale başlığınızı görecek olan internet kullanıcıları yazınızı merak edeceklerdir. Bu yüzden dolayıdır ki makale başlığınızı mutlaka etkileyici, anlaşılır şekilde seçmeye dikkat etmelisiniz.

Makale Anahtar Kelime Kullan

Anahtar kelime kullanımı, SEO uyumlu makale yazmak açısından çok önemli bir unsurdur. Birçoğunuz Seo uyumlu makale ne işe yarar, neden bu denli önemli diye düşünebilir. Bu makalenin en güzel yanlarından biri de hem içeriğin neyden söz edildiğini belirtken hem de arama motoru optimizasyonunda boy göstermeniz açısından da önemli olacaktır. Anahtar kelime doğru orantılı şekilde kullanılmış olan bir içerik, arama motorlarında üst sıralarda yer alacaktır. Bu durumda içeriğinizin daha geniş kitleler tarafından okunmasına yol açacaktır. Yazmış olduğunuz makalenizin pek çok kişi tarafından okunması, ziyaretçi almanıza büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.
Makale nedir, ilk öncelikle yazı yazacak olan kişilerin bunu bilmesi gerekir. Yazılarını kesinlikle düz yazı şekilde yapmamalarıdır. Çünkü bu durum okuyucu nezdinde bakıldığı zamanda, sıkılmasına neden olacaktır. Burada önemli olan unsurlardan biriside okuyucu makale bağlamak, sonuna kadar okumasını sağlamaktır.

Ayrıca wikipedi’de makale hakkında bulunan yazı: https://tr.wikipedia.org/wiki/Makale

Makale Özgün Olmalı!

Kopya olan yazılar, Seo açısından son derece tehlikelidir. Kopya içerikler Google ve diğer arama motorlarının gözünde değersizdir. Bu sebepten dolayı işveren pek çok kişi de özgünlüğe dikkat eder. Yazınızı hazırlarken kendi düşünceniz, yorumlama şekliniz ve size ait olan bilgilerin yer alması gerekir. Arama motorlarında birebir aynı cümleleri içerikte kullanmanız, kopya olmasına neden olacaktır. Bilgiyi iyice kavradıktan sonra artık burada kendi cümlelerinizle harmanlaşmış özgün yazılar çıkması gerekiyor. Bunu başarmak aslında pek de zor değil. Zaten yeterince kitap okuyan, edebiyat dünyasında kendisini en iyi şekilde geliştirmiş olan her birey, kendi düşüncelerinden yola çıkarak harika yazılar oluşturabilir. Fakat hemen herkesin artık makale yazarlığı yapamayacağının altını çizmemiz gerekiyor. Makale işini severek yapmak, ortaya çok güzel sonuçların çıkmasını sağlar. Bu işi maddi kazançtan çok severek yapmanız gerekir. Üstelik yazı konusunda sürekli kendinizi test etmeli ve yaptığınız hatalardan da mutlaka ders almalısınız. Makale özellikleri bilinip uygulandığı zaman ise pek çok kişi tarafından taktir edilmeye başlamış olursunuz.

Özgün makale nasıl yazılır?

Seo Uyumlu Makele Yazarken H1- H2 Taglarına Dikkat Edin

Düz bir yazı hiçbir okuyucunun ilgisini çekmez. Profesyonel, akıcı bir makale diyorsak her şeyi düşünülmüş olması gerekir. Özellikle hem SEO açısından olsun hem de okuyucular tarafından H1/H2 tagları da önemlidir. Okuyucuları görsel yönden de mutlaka cezbetmeniz gerekiyor. Bu sebepten dolayıdır ki olabildiğince alt başlık, maddelemelerle içeriği daha da zengin bir hale dönüştürmeye başlayabilirsiniz. Haliyle bu durumda pek çok okuyucunun artık ilgisini en güzel şekilde çekmeyi başarmış olacaktır. Pek çok farklı şekilde makale çeşitleri bulunuyor. Üstelik her bir makale de farklı sektörlere hitap edebiliyor.

Makale yazarken okuyucunun mutlaka anlaşabileceği tarzda bir dil kullanılmalıdır. Ne çok samimi ne de çok resmi bir dil kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Size Hitap Eden Alanlarda Yazmalısınız

Makalemi her alanda yazarım mantığı tamamen yanlıştır. Her ne kadar bu konuda yetenekli olsanız bile, severek yazacağınız alanlarında sınırlı olacağını belirtmek isterim. Öyle ki kimi daha çok sağlık sektörüne hitap eden içerikler hazırlamayı severken, kimisi de modayla ilgilendiğinden dolayı moda yazılarını daha kolay yazabiliyor. Bunun içindir ki makale sektörüne yeni atılan bir kişiyseniz yapmanız gereken en doğru hareketlerden biri de sizin ilgi duyduğunuz alanlarda mutlaka yazınızı hazırlamaya başlamanız olacaktır.

Kolay Makale Yazmak

Makale yazma seçenekleri oldukça fazladır. Telefondan makale nasıl yazılır tarzında bazı düşünceleriniz olabilir. Tablet ya da bilgisayarınız yoksa ya da telefondan daha rahat şekilde makale yazabiliyorsanız, bu yolu da tercih edebilirsiniz. Telefondan makale yazmanız içinde sesli uygulamaları indirmenizi tavsiye ediyoruz. Böylece konuşarak makale yazarsınız ve yazınızı da hızlı şekilde teslim edersiniz.
Eğer Konuşarak telefondan makale nasıl yazılır diye merak ediyorsanız. Bu konu hakkında yazdığım makaleyi okuyabilirsiniz.
Bu yol makale yazarlığında, yazmayı sevmeyen ve konuşmaktan hoşnutluk duyan kişiler için uygundur. Google Play üzerinden indirebileceğiniz sayısız uygulamalar var. Bu uygulamaları sizlerde anında telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bu sayede yükledikten sonra da yazınızı kolayca yazabilirsiniz. Sesli şekilde makalenizi hazırlamaya başlamış olursunuz.

Bu makalem hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum, sağlıcakla kalın!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul et Devamını Oku.